Palnik Rotary z obrotową komorą spalania

26/04/18

Firma KIPI zaprezentowała nowość, którą jest palnik Rotary z obrotową komorą spalania.

Swoją działalność rozpoczynali od doradztwa technicznego, następnie doszły do tego badania i projektowanie elementów procesów technologicznych, aż w końcu zajęli się również wykonawstwem. Tak w 2010 roku doszło do powstania pierwszego palnika na pellet. Dzisiaj prezentują Ergonomiczny i łatwy w montażu palnik z obrotową komorą paleniskową oraz nadmuchową. Obrót komór powoduje oczyszczanie ich z popiołu, przez co praca utrzymuje poziom efektywności. Palnik Rotary gwarantuje bezawaryjną pracę.

W palniku zastosowany jest także rozdział powietrza na pierwotne i dopalające, dzięki czemu zmniejszona jest emisja zanieczyszczeń, a zwiększona wydajność. Produkt jest zatem przyjazny dla środowiska.

Działa bezobsługowo, a modułowa konstrukcja zapewnia szybki montaż i serwis.

Podajniki

Podajnik to urządzenie, które transportuje pellet z zasobnika do palnika. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, posiada okienko, które umożliwia kontrolowanie pracy palnika. Podajniki znajdują się w zestawie, ale istnieje możliwość indywidualnego wykonania niestandardowych wymiarów.

Zasobniki

Zasobniki, czyli pojemniki na pellet, składane są z modułów, dzięki czemu łatwo je przetransportować i zainstalować. Również posiadają okienko rewizyjne. Wykonane są z blachy ocynkowanej.

Intuicyjne sterowanie

Każdy palnik od KIPI działa wsparty regulatorami firmy PLUM. Jest to proste i intuicyjne urządzenie do zarządzania procesami wytwarzania i rozprowadzania ciepła.

Palnik Rotary

Więcej na temat palnika na stronie producenta TUTAJ.

 

KIPI zaprezentowało w tym roku również inne nowości, jak

Palnik BASIC PLUS rynnowy z czyszczeniem

Palnik BASIC rynnowy