Klimosz – stalowy kocioł na ekogroszek.

22/06/16

Kotły KLIMOSZ LE wyposażone są w system automatycznego podawania paliwa oraz automatyczny palnik. Przystosowane są do spalania ekogroszku i pelet, które dokonuje się w żeliwnym palniku retortowym. Kotły spełniają normy piątej klasy EN 303-5:2012, co umożliwia pozyskanie dofinansowania w ramach programów wymiany kotłów lub lokalnych programach ograniczenia niskiej emisji.

Poniżej w tabeli specyfikacja techniczna produktu Klimosz.

Wymienniki kotła (spoiny oraz blacha kotłowa) objęte są 5-letnią gwarancją. Produkt ten posiada wiele zalet. Grubość wewnętrzna wymiennika dochodzi do 8mm, objętość zasobnika paliwa to 230dm3. Materiały izolacyjne o grubości 50mm niwelują straty ciepła do otoczenia.Obudowa została pomalowana wysokiej jakości farbą proszkową.

Producenci przekonują, że jest to produkt prosty w obsłudze, o wysokiej wydajności i przystępny w konserwacji.

Kocioł posiada również szerokie możliwości regulacji. Wylot spalin może być ustawiony poziomo lub pionowo, palnik wraz z układem podającym może być przesunięty na drugą stronę, drzwiczki mogą być otwierane odwrotnie. Regulator kotła steruje nie tylko nim, ale także instalacją grzewczą. Posiada osobne tryby pracy na lato i na zimę, a także czujnik pogodowy.

Produkt wyposażony jest w nowoczesne oprogramowanie, które można aktualizować przez wbudowane gniazdo USB. Praca kotła wyświetlana jest w formie animacji na ekranie regulatora. Urządzenie samo zlicza ilość zużytego paliwa.

 

 

klimosz-LE