Jak uszczelnić instalację?

04/10/17

Jeżeli zaobserwowaliście, że wskaźnik ilości wody w instalacji c.o. zbliża się do poziomu alarmowego, oznacza to niestety przeciek w instalacji. Pośród labiryntu rur, złączeń, zaślepek i zaworów znajduje się niewielka, mikroskopijna dziura lub pęknięcie. Na szczęście nowoczesna technologia wie jak uszczelnić instalację bez konieczności wykuwania z wnętrza ściany trefnego elementu.

Jak uszczelnić instalację?

Jeżeli problem jest niewielki, ubytek nie przekracza 10l, a instalacja jest niewielka, domowa, to najlepiej będzie zastosować podstawowy produkt marki Repa-Tech, czyli Repa-Term.

Zastosowanie produkty przebiega w sposób niezwykle prosty. Preparat Repa-Term wprowadza się do obiegu, a następnie należy poczekać na jego samoczynne zadziałanie, co trwa około 2 dni.  „Inteligentne” cząsteczki preparatu samoczynnie docierają do miejsca wymagającego naprawy, krystalizują się w reakcji z przenikającymi przez nieszczelność cząsteczkami powietrza i ostatecznie tworzą nieprzenikliwą zatyczkę na zewnętrznej stronie rury, która trwale zamyka nieszczelność. Po upływie 2 tygodni należy wypłukać preparat z instalacji.

jak uszczelnić instalację

W przypadku większych problemów należy zastosować silniejsze środki.  W pierwszej kolejności należy usunąć wkład filtrów siatkowych, następnie uruchomić kocioł i pompę oraz pootwierać wszystkie zawory. Odpowiednio dobrany produkt należy wstrząsnąć i wprowadzić do instalacji przy pomocy pompy. Proporcje (bez rozcieńczania) 1 litr preparatu na 200 litrów wody.

Po wprowadzeniu środka należy doprowadzić instalację do ciśnienia roboczego i temperatury pracy, następnie odpowietrzyć grzejniki i pompę obiegową. Przy dużych instalacjach dobrze jest odciąć miejsce z przeciekiem i zrobić mały obieg. Po pięciu godzinach można już obniżyć temperaturę zładu. Proces uszczelniania potrwa kilka dni. Uszczelniacz może pozostać w instalacji do 4 tygodni, po tym czasie należy instalację wypłukać i napełnić nową wodą.

Płynnego uszczelniacza nie należy stosować do instalacji wypełnionej glikolem lub mieszaniną wody z preparatami chroniącymi przed korozją i niskimi temperaturami. W takim przypadku zład należy usunąć, instalację przepłukać, a następnie wypełnić wodą.

Po zakończonej pracy należy dokładnie umyć wszystkie przedmioty, które miały kontakt z chemicznym uszczelniaczem.

R 200uszczelniacz-repa-r-200 do 200 litrów

 

 

 

 

 

repa-r-500R 500  200 – 500 l dziennie.

 

 

 

 

 

repa-kociolRepa KOCIOŁ – 500-800 litrów na dobę

 

 

 

 

 

Zalety stosowania preparatów od Repa-Tech:

– Rewelacyjna alternatywa dla metod tradycyjnych – kucia ścian.

– Reparacja przebiega nieporównanie szybciej niż w przypadku metod konwencjonalnych.

– Chemia samoczynnie znajduje uszkodzone miejsce.

– Instalacja nie musi być zatrzymana, co jest szczególnie istotne w sezonie grzewczym.