Instalacje Poznań – przegląd branżowy

15/09/18

INSTALACJE

W ramach utrwalenia informacji o nowościach przedstawionych na branżowych targach Instalacje, prezentujemy krótki przegląd wybranych, być może mniej popularnych, pozycji.

Boryszew ERG

Firma z Sochaczewa posiada długą tradycję. Oferuje wyroby znane pod marką BORYGO, ale również płyny do instalacji ERGOLID A i ERGOLID EKO oraz inne.

Główny nacisk w swej strategii kładą na obszary motoryzacji, budownictwa i przemysłu opakowaniowego.

Największą dumą firmy jest niezamarzający płyn ERGOLID EKO na bazie glikolu propylenowego. Stosuje się go w układach chłodniczych, klimatyzacyjnych, tryskaczowych, grzewczych i solarnych, pompach ciepła oraz jako chłodziwo w przemyśle spożywczym. Produkt ten zdobył Złoty Medal MTP w 2001 roku.

Metaloterm ONTOP

Firma z główną siedzibą w Holandii dostarcza na rynek lekkie, prefabrykowane systemy kominowe ze stali nierdzewnej pod marką Metaloterm. Opracowali unikalny system odprowadzania spalin dla silników diesla i gazowych. Jego komponenty mogą być przenoszone bez użycia dźwigu, ich maksymalna waga to 35kg.

UDS Technika uszczelnień

UDS to firma produkująca materiały uszczelniające. Oferują uszczelnienia mechaniczne, szczeliwa sznurowe, płyty uszczelniające, uszczelki, uszczelki spiralne, narzędzia i inne. Na polskim rynku reprezentują takie firmy jak Vulcan, Hecker, Metax.

ARGAL Pompy chemoodporne

Firma Argal zajmuje się produkcją pomp i systemów filtracyjnych do cieczy agresywnych. Oferują wykonane z tworzyw sztucznych pompy poziome, pionowe, membranowe, kompleksowe jednostki filtracyjne, pompy zatapialne chemoodporne.

EURO-TERM Zbiorniki ciśnieniowe i bezciśnieniowe

EURO-TERM Grudziąc to specjalista w branży zbiorników z branży ciepłownictwa, chłodnictwa i wodociągów. Oferują zbiorniki ciśnieniowe i bezciśnieniowe od 0.1 do 100 metrów sześciennych, zasobniki ciepłej wody, zbiorniki buforowe, hydrofory, odmulacze sieciowe i wiele innych produktów.

LUMO Technika grzewcza

Producent kotłów centralnego ogrzewania, palników, układów sterowniczych, wymienników, zbiorników ciepłej wody i systemów kominowych.

Fondital

Firma Fondital zaprezentowała na targach nowość: kocioł kondensacyjny ITACA CH KR. Nowoczesny kocioł wiszący z cyfrowym panelem sterowania.