Dlaczego wlewamy do instalacji inhibitor?

07/03/16

Inhibitor jest to związek chemiczny, który powoduje zahamowanie bądź spowolnienie reakcji chemicznej.

Jakie reakcje chemiczne zachodzą w naszych kaloryferach? Jakie procesy wpływają na wydajność kotła i całego systemu? Poniżej zajmiemy się dwoma podstawowymi i najpoważniejszymi problemami, z którymi borykamy się na co dzień.

Aby zapobiegać osadzaniu się kamienia kotłowego stosuje się zmiękczacze wody. W efekcie woda z neutralnej staje się kwaśna i agresywna. Metale zaczynają szybciej korodować. Pozbyliśmy się jednego problemu, a stworzyliśmy następny. Rozwiązaniem jest wprowadzenie do obiegu uniwersalnego inhibitora firmy Sentinel.

Sentinel X100 stabilizuje pH wody na poziomie 8 do 8,5 już w czasie ośmiu tygodni.

W instalacjach, gdzie nie zastosowano zmiękczacza, Sentinel X100 blokuje osadzanie się kamienia. Dzięki temu eliminuje hałas w kotle i bulgotanie w kaloryferach. Zwiększa w ten sposób efektywność pracy instalacji.

Sentinel X100

jest preparatem uniwersalnym i łatwym w użyciu, dlatego możemy go zastosować we wszystkich typach systemów, także z elementami wykonanymi z aluminium. Nadaje się do użytku zarówno z wodą twardą jak i miękką.

Inhibitor X100 

jest preparatem, dzięki któremu uzyskujemy pełną kontrolę nad destrukcyjnymi procesami zachodzącymi w naszej instalacji c.o. Dzięki temu przedłużamy czas eksploatacji kotłów oraz ich wydajność. W prosty sposób obniżamy bieżące rachunki za ogrzewanie i odsuwamy w czasie konieczność zakupu nowych urządzeń grzewczych.

Inhibitor Sentinel X100

jest preparatem zalecanym przez wiodących producentów kotłów (Brotje, Junkers, Unical, Wolf, Viessmann, De Dietrich).