Czyszczenie wymienników

27/10/21

Najlepszy czas na czyszczenie wymienników nie jest ściśle określony. Zaleca się jedynie, żeby odbywało się ono cyklicznie, możliwie nie rzadziej niż raz do roku. Postanowiliśmy przypomnieć państwu o konieczności wykonania tej żmudnej czynności, prezentując jednocześnie doskonały sposób na łatwe i precyzyjne uporanie się z problemem. Zestaw do czyszczenia wymienników WTF1 składa się z pistoletu ciśnieniowego z lancą 50 cm, prowadnicą i specjalną dyszą wirnikową, węża ciśnieniowego, węża odpływowego i szczotki nylonowej do montażu na wiertarce.

WTF 1 Zestaw do czyszczenia wymienników

Zestaw służy do czyszczenia strony ogniowej wymienników cylindrycznych i komór spalania. Przed zastosowaniem należy nanieść na zanieczyszczoną powierzchnię preparat Sotin 240, 260, 270 lub 300. Czas ich działania to 5-15 minut.

Nowy sposób czyszczenia wymienników

Sprzęt montuje się łatwo na otworze komory spalania po demontażu pokrywy. W to miejsce montuje się pokrywę zestawu WTF1 z wmontowaną lancą przesuwną i dyszą wirnikową podłączoną wężem do źródła wody pod wysokim ciśnieniem. Silny strumień wody wypłukuje i usuwa pozostałości zanieczyszczeń.

Po zastosowaniu środka Sotin 260 lub 270 zaleca się zastosowanie neutralizatora Sotin 216.
Po zastosowaniu środka Sotin 240 lub 300 wystarczy gruntowne płukanie wodą.