Do czego potrzebny jest inhibitor

24/03/18

Instalacje wypełnione wodą w zależności od stopnia twardości przesadnie korodują bądź osadza się w nich kamień. Jeżeli chcemy uniknąć zbędnych remontów, wiążących się z problemami logistycznymi i wydatkiem pieniędzy, warto zainwestować w odpowiednią chemię. W takiej sytuacji potrzebny jest inhibitor.

Do czego potrzebny jest inhibitor

potrzebny jest inhibitor

Inhibitor jest to związek chemiczny, który powoduje zahamowanie bądź spowolnienie reakcji chemicznej.

Aby zapobiegać osadzaniu się kamienia kotłowego stosuje się zmiękczacze wody. W efekcie woda z neutralnej staje się kwaśna i agresywna. Metale zaczynają szybciej korodować. Pozbyliśmy się jednego problemu, a stworzyliśmy następny. Rozwiązaniem jest wprowadzenie do obiegu uniwersalnego inhibitora firmy Sentinel.

Sentinel X100 stabilizuje pH wody na poziomie 8 do 8,5 już w czasie ośmiu tygodni.

W instalacjach, gdzie nie zastosowano zmiękczacza, Sentinel X100 blokuje osadzanie się kamienia. Dzięki temu eliminuje hałas w kotle i bulgotanie w kaloryferach. Zwiększa w ten sposób efektywność pracy instalacji.

Sentinel X100 jest preparatem uniwersalnym i łatwym w użyciu, dlatego możemy go zastosować we wszystkich typach systemów, także z elementami wykonanymi z aluminium. Nadaje się do użytku zarówno z wodą twardą jak i miękką.

Inhibitor X100 

jest preparatem, dzięki któremu uzyskujemy pełną kontrolę nad destrukcyjnymi procesami zachodzącymi w naszej instalacji c.o. Dzięki temu przedłużamy czas eksploatacji kotłów oraz ich wydajność. W prosty sposób obniżamy bieżące rachunki za ogrzewanie i odsuwamy w czasie konieczność zakupu nowych urządzeń grzewczych.

Inhibitor Sentinel X100

jest preparatem zalecanym przez wiodących producentów kotłów (Brotje, Junkers, Unical, Wolf, Viessmann, De Dietrich).