Do czego potrzebny jest inhibitor

24/03/18

Instalacje wypełnione wodą w zależności od stopnia twardości przesadnie korodują bądź osadza się w nich kamień. Jeżeli chcemy uniknąć zbędnych remontów, wiążących się z problemami logistycznymi i wydatkiem pieniędzy, warto zainwestować w odpowiednią chemię. W takiej sytuacji potrzebny jest inhibitor.

Do czego potrzebny jest inhibitor

ADEY_WODAWINSALACJI_slider_500x300px6

Inhibitor jest to związek chemiczny, który powoduje zahamowanie bądź spowolnienie reakcji chemicznej.

Aby zapobiegać osadzaniu się kamienia kotłowego stosuje się zmiękczacze wody. W efekcie woda z neutralnej staje się kwaśna i agresywna. Metale zaczynają szybciej korodować. Pozbyliśmy się jednego problemu, a stworzyliśmy następny. Rozwiązaniem jest wprowadzenie do obiegu uniwersalnego inhibitora firmy Adey.

Adey MC1+ stabilizuje pH wody.

W instalacjach, gdzie nie zastosowano zmiękczacza, Adey MC1+ blokuje osadzanie się kamienia. Dzięki temu eliminuje hałas w kotle i bulgotanie w kaloryferach. Zwiększa w ten sposób efektywność pracy instalacji.

Adey MC1+ jest preparatem uniwersalnym i łatwym w użyciu, dlatego możemy go zastosować we wszystkich typach systemów, także z elementami wykonanymi z aluminium. Nadaje się do użytku zarówno z wodą twardą jak i miękką.

Inhibitor MC1+

jest preparatem, dzięki któremu uzyskujemy pełną kontrolę nad destrukcyjnymi procesami zachodzącymi w naszej instalacji c.o. Dzięki temu przedłużamy czas eksploatacji kotłów oraz ich wydajność. W prosty sposób obniżamy bieżące rachunki za ogrzewanie i odsuwamy w czasie konieczność zakupu nowych urządzeń grzewczych.