Armaflex DuoSolar

12/06/16

Armacell

Armaflex DuoSolar to urządzenie umożliwiające połączenie paneli słonecznych z zasobnikiem gorącej wody. Jest to doskonały sposób na ograniczenie kosztów eksploatacji budynku. Zastosowanie profesjonalnej instalacji od firmy Armacell pozwala na zminimalizowanie strat ciepła.

Warunki klimatyczne naszego rejonu powoduję, iż stosowanie systemu grzania wody z wykorzystaniem energii słonecznej staje się opłacalne jedynie w przypadku zastosowania instalacji najwyższej jakości.

Specyfikacja

Armaflex DuoSolar to preizolowane rury typu „join-split”. Użyto w nich izolacji HT/Armaflex o nowej, mikrokomórkowej strukturze. Innowacyjny materiał zabezpiecza przed dyfuzją pary wodnej, co bezpośrednio redukuje czas potrzebny do dostarczenia ciepłej wody.

armaflex duosolar

Produkt firmy Armacell wyposażony jest w czujnik temperatury, co pomaga sprawnie zarządzać całą instalacją. Można go stosować w każdym typie budynków, dlatego dostępny jest w dwóch wersjach: Armaflex DuoSolar VA i Armaflex DuoSolar CU. Pierwsza z nich opiera się na karbowanych rurach ze stali nierdzewnej X2CeNiMo17122, druga na miedzianych rurach, przeznaczonych do nowych instalacji o mniejszych rozmiarach.

Do produkcji Armaflex DuoSolar nie wykorzystano PVC, CFC, pyłu ani włókien, co czyni go przyjaznym dla środowiska.

 

http://www.armacell.com