Znajdujesz się w kategorii: Profilaktyka

27/10/21

Czyszczenie wymienników

Najlepszy czas na czyszczenie wymienników nie jest ściśle określony. Zaleca się jedynie, żeby odbywało się ono cyklicznie, możliwie nie rzadziej niż raz do roku. Postanowiliśmy przypomnieć państwu o konieczności wykonania tej żmudnej czynności, prezentując jednocześnie doskonały sposób na łatwe i precyzyjne uporanie się z problemem. Zestaw do czyszczenia wymienników WTF1 składa się z pistoletu ciśnieniowego z lancą 50 cm, prowadnicą i specjalną dyszą wirnikową, węża ciśnieniowego, węża odpływowego i szczotki nylonowej do montażu na wiertarce.

więcej

30/10/18

REGULUS Ochrona kotła na paliwo stałe

Firma Regulus oferuje zawody schładzające, zawory termostatyczne, grupy pompowe i miarkowniki ciągu, które pomagają chronić i regulować pracę kotła. Regulus ochrona kotła.

więcej

24/03/18

Do czego potrzebny jest inhibitor

Instalacje wypełnione wodą w zależności od stopnia twardości przesadnie korodują bądź osadza się w nich kamień. Jeżeli chcemy uniknąć zbędnych remontów, wiążących się z problemami logistycznymi i wydatkiem pieniędzy, warto zainwestować w odpowiednią chemię. W takiej sytuacji potrzebny jest inhibitor.

więcej

15/12/17

Awaria instalacji

Awaria instalacji centralnego ogrzewania to coś, czego chcielibyśmy za wszelką cenę uniknąć. Przyjrzyjmy się niektórym objawom i przyczynom ich powstawania

Objawy

Co powinno wzbudzić nasze zaniepokojenie?

Jeśli na grzejnikach znajdują się zimne obszary oraz jeżeli często istnieje potrzeba odpowietrzania go.

Niepokojące dźwięki wydawane przez grzejnik, kocioł lub całą instalację.

Niedostateczne grzanie w którymś z pomieszczeń lub niepokojąco długi czas nagrzewania.

więcej

01/12/17

Woda ubywająca z instalacji

Podczas corocznego uruchamiania instalacji grzewczej często pojawiają się różnego rodzaju problemy. Czasami zdarza się, że z instalacji zaczyna ubywać woda. Przyczyny wycieku są trudne do ustalenia i mogą być bardzo różne, dlatego im wcześniej im zapobiegniemy, tym lepiej. Koszty naprawy takiej awarii są wysokie, ponieważ najpierw należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która ustali, na czym polega problem, a następnie usunąć go – czyli wyremontować instalację. Aby tego uniknąć, warto zastosować odpowiednie środki. Należą do nich produkty Repa-Tech, które są bardzo skuteczne i jednocześnie łatwe w użyciu.

więcej

29/11/17

Glikol w instalacji?

Glikol to organiczny związek chemiczny, alkohol, stosowany jako podstawowy składnik płynów chłodzących. Jest bezbarwny, bezzapachowy i wysoce toksyczny.

więcej

18/11/17

Błędy popełniane przy budowie instalacji centralnego ogrzewania

Przy budowie domu należy szczególną uwagę poświęcić instalacjom wewnętrznym, ponieważ ich niepoprawne zamontowanie niesie za sobą wiele problemów, prowadzących często do niepotrzebnego i kosztownego remontu. Instalacja grzewcza nie jest wyjątkiem. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze błędy popełniane przy jej montażu.

więcej

09/11/17

Higiena rąk

Higiena rąk podczas pracy przy instalacjach centralnego ogrzewania to sprawa marginalizowana. Każdy wie, że czyszczenie dłoni proszkiem do prania ma opłakane konsekwencje dla skóry, ale co zrobić, skoro inaczej zabrudzenia nie chcą zejść? Są rozwiązania – zupełnie niedrogie – które zarówno doskonale usuwają plamy z oleju, smaru, tłuszczu czy sadzy, jak również pielęgnują skórę i nie dopuszczają do powstania podrażnień.

więcej

14/03/17

Uzdatniacze galwaniczne Energy Water

Marka Energy Water to producent uzdatniaczy galwanicznych. Uzdatniacze mogą być przydatne w następujących lokacjach: instalacje grzewcze, instalacje wodne, chłodnice i klimatyzatory, wymienniki ciepła, kotły, kondensatory, myjnie samochodowe, systemy nawadniające, baseny, sauny, rolnictwo.

więcej

23/01/17

Chemia instalacyjna reklama

Chemia Instalacyjna

Chemia instalacyjna to sklep internetowy, dystrybuujący środki czyszczące renomowanej, niemieckiej firmy Sotin oraz środki do konserwacji instalacji centralnego ogrzewania marek Adey i Repa-Tech.

Nasza oferta dedykowana jest dla profesjonalistów z branży instalatorskiej. Znajdują się w niej między innymi inhibitory korozji, uszczelniacze, środki do czyszczenia akrylu lub usuwania resztek silikonu. Polecamy nasze produkty również użytkownikom gospodarstw domowych, którzy potrafią samodzielnie zatroszczyć się o swoje mieszkanie.

logo-ch-i

więcej