Znajdujesz się w kategorii: Woda

22/12/17

Kamień w kotle

Kamień kotłowy to mieszanina minerałów: węglanu wapnia, węglanu magnezu, wodorotlenku magnezu, siarczanu(VI) wapnia, odwodnionego kwasu krzemowego oraz tlenków żelaza. Powstaje w wyniku podgrzewania wody. Kamień w kotle oznacza obniżenie wydajności oraz ryzyko wystąpienia awarii.

więcej

10/12/17

Czyszczenie, Ochrona, Konserwacja – ABC sprawnej instalacji

Czyszczenie nowej instalacji może wydawać się nonsensem, jednak im wcześniej zadbamy o nasz system grzewczy, tym lepiej. Dla niego i dla nas. Czyszczenie, ochrona, konserwacja – to trzy elementy, o których trzeba pamiętać.

więcej

01/12/17

Woda ubywająca z instalacji

Podczas corocznego uruchamiania instalacji grzewczej często pojawiają się różnego rodzaju problemy. Czasami zdarza się, że z instalacji zaczyna ubywać woda. Przyczyny wycieku są trudne do ustalenia i mogą być bardzo różne, dlatego im wcześniej im zapobiegniemy, tym lepiej. Koszty naprawy takiej awarii są wysokie, ponieważ najpierw należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która ustali, na czym polega problem, a następnie usunąć go – czyli wyremontować instalację. Aby tego uniknąć, warto zastosować odpowiednie środki. Należą do nich produkty Repa-Tech, które są bardzo skuteczne i jednocześnie łatwe w użyciu.

więcej

23/01/17

Chemia instalacyjna reklama

Chemia Instalacyjna

Chemia instalacyjna to sklep internetowy, dystrybuujący środki czyszczące renomowanej, niemieckiej firmy Sotin oraz środki do konserwacji instalacji centralnego ogrzewania marek Adey i Repa-Tech.

Nasza oferta dedykowana jest dla profesjonalistów z branży instalatorskiej. Znajdują się w niej między innymi inhibitory korozji, uszczelniacze, środki do czyszczenia akrylu lub usuwania resztek silikonu. Polecamy nasze produkty również użytkownikom gospodarstw domowych, którzy potrafią samodzielnie zatroszczyć się o swoje mieszkanie.

logo-ch-i

więcej

Chemia instalacyjna

Chemia instalacyjna

logo-ch-i

Chemia Instalacyjna

to sklep internetowy, dystrybuujący środki czyszczące renomowanej, niemieckiej firmy Sotin oraz środki do konserwacji instalacji centralnego ogrzewania marek Adey i Repa-Tech. Nasza oferta dedykowana jest dla profesjonalistów z branży instalatorskiej. Znajdują się w niej między innymi inhibitory korozji, uszczelniacze, środki do czyszczenia akrylu lub usuwania resztek silikonu. Polecamy nasze produkty również użytkownikom gospodarstw domowych, którzy potrafią samodzielnie zatroszczyć się o swoje mieszkanie.

więcej

15/12/16

Hałas w instalacji wodociągowej

Hałas dobiegający z instalacji wodociągowej zazwyczaj związany jest ze spływem ścieków rurami kanalizacyjnymi oraz zaburzeniami przepływu w kolankach i łączeniach. Rozwiązaniem problemu może być zastosowanie odpowiednich materiałów izolacyjnych.

więcej

05/10/16

Usuwanie kamienia kotłowego

Usuwanie kamienia kotłowego to czynność,  o której warto pamiętać, ponieważ już jeden milimetr osady zmniejsza wydajność ogrzewania o 5% ze względu na złe przewodnictwo cieplne. Ponadto kamień powoduje zmiany naprężeń w rurach, co może prowadzić do ich pęknięcia. Rozwiązania problemu są różne. Jednym z nich jest przeprowadzenie demineralizacji, np. za pomocą naboju demineralizującego SUREFILLa drugie rozwiązanie to zastosowanie koncentratu SOTIN 212.usuwanie kamienia kotłowego
Kamień kotłowy to mieszanina minerałów: węglanu wapnia, węglanu magnezu, wodorotlenku magnezu, siarczanu(VI) wapnia, odwodnionego kwasu krzemowego oraz tlenków żelaza. Powstaje w wyniku podgrzewania wody.

usuwanie kamienia kotłowego

więcej

17/08/16

Demineralizacja wody w instalacjach c.o.

Demineralizacja to usunięcie (z wody) wszystkich pierwiastków, czyli zmiana składu chemicznego. Może być wykonana częściowo lub zupełnie. Idea tego procesu jest taka, by rury wypełniała chemicznie czysta woda o współczynniku pH=7, która jest nieaktywna chemicznie, nie przewodzi prądu, nie powoduje korozji i nie powoduje osadzania się kamienia. W praktyce wygląda to inaczej.

więcej

10/08/16

Szumy w instalacjach c.o.

Przyczyny szumów w instalacjach centralnego ogrzewania mogą być różne: obecność w pęcherzyków powietrza, silne tarcie hydrauliczne, wydzielanie gazów w reakcjach fizykochemicznych czy powstawanie pęcherzyków przesyconej pary wodnej.

więcej

31/05/16

MEPA reklama

MEPA reklama

MEPA reklama

MEPA reklama

MEPA reklama

więcej