Znajdujesz się w kategorii: Chemia

30/01/20

ADEY Preparaty chemiczne do systemów grzewczych

Adey to producent chemii instalacyjnej do czyszczenia, konserwacji i uszczelniania systemów grzewczych. Posiadają również bogatą ofertę filtrów do wody, które omówimy w kolejnym wpisie.

więcej

06/11/19

Chemiczne uszczelnianie instalacji

Dla wielu wyciek z instalacji centralnego ogrzewania kojarzy się z koniecznością rozkuwania ściany i szukania punktu nieszczelności. Istnieją jednak rozwiązania bardziej zaawansowane technologicznie. Chemiczne uszczelnianie instalacji c.o. polega na wprowadzeniu do obiegu płynnego preparatu, który reaguje z tlenem, dostającym się do rur w miejscu wycieku, tworząc szczelny “korek”.

więcej

11/03/18

Wiosna, czyli porządki

Gdy kończy się zima naturalnie pojawia się w naszych głowach skłonność, która spała przez ostatnie kilka miesięcy. Przyjrzymy się dzisiaj kilku metodom i kilku produktom, które pozwolą nam lepiej wykonać to, co do naszej codzienności wprowadza wiosna, czyli porządki.

więcej

06/12/17

Czy należy czyścić nową instalację?

Wydaje się, że to, co jest nowe – musi być czyste. Jednak nawet dopiero co zamontowaną instalację od razu trzeba oczyścić. Dlaczego tak jest?

więcej

14/11/17

Usuwanie silikonu i resztek kleju

Problem pozostałości z kleju, np. pozostałej po odklejeniu jakiejś naklejki, jest chyba wszystkim aż nadto znany. Przy nakładaniu silikonu również trudno jest czasem w 100% nad nim zapanować. Usuwanie silikonu i resztek kleju możliwe jest przy zastosowaniu konkretnego środka. 

więcej

14/10/17

Zabezpieczenie instalacji

Instalacja c.o. zawierająca zwykłą wodę z kranu poważnie narażona jest na działanie procesów destrukcyjnych, dlatego warto zadbać o jej zabezpieczenie. Woda zdemineralizowana czy zmiękczona nie zapewni stuprocentowej ochrony. Najlepiej jest stosować inhibitor korozji, który całkowicie zatrzyma procesy degradacji.

więcej

04/10/17

Jak uszczelnić instalację?

Jeżeli zaobserwowaliście, że wskaźnik ilości wody w instalacji c.o. zbliża się do poziomu alarmowego, oznacza to niestety przeciek w instalacji. Pośród labiryntu rur, złączeń, zaślepek i zaworów znajduje się niewielka, mikroskopijna dziura lub pęknięcie. Na szczęście nowoczesna technologia wie jak uszczelnić instalację bez konieczności wykuwania z wnętrza ściany trefnego elementu.

Jak uszczelnić instalację?

więcej

20/03/17

Sotin K40 – czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania

Skuteczny środek do usuwania złogów kamienia kotłowego, szlamu i produktów korozji z instalacji c.o. to podstawa wydajnej pracy. Sotin K40 dokonuje tego w trakcie pracy instalacji.

Sotin K40

Przed zastosowaniem środka należy instalację solidnie przepłukać czystą wodą. Następnie preparat czyszczący należy wtłoczyć do środka w proporcji 1,5 litra na 200l zładu.

więcej

13/02/17

Sotin 230 GA

Sotin 230 GA to preparat chemiczny przeznaczony do usuwania złogów z kotłów opalanych gazem.

Usuwa wszelkie pozostałości po spalaniu w wygodny sposób. Reakcja chemiczna powoduje, że brud usuwa się bez problemów.

więcej

23/01/17

Chemia instalacyjna reklama

Chemia Instalacyjna

Chemia instalacyjna to sklep internetowy, dystrybuujący środki czyszczące renomowanej, niemieckiej firmy Sotin oraz środki do konserwacji instalacji centralnego ogrzewania marek Adey i Repa-Tech.

Nasza oferta dedykowana jest dla profesjonalistów z branży instalatorskiej. Znajdują się w niej między innymi inhibitory korozji, uszczelniacze, środki do czyszczenia akrylu lub usuwania resztek silikonu. Polecamy nasze produkty również użytkownikom gospodarstw domowych, którzy potrafią samodzielnie zatroszczyć się o swoje mieszkanie.

logo-ch-i

więcej