Znajdujesz się w kategorii: Ekologia

26/04/19

Jak oszczędzić na ogrzewaniu

Niejeden właściciel gospodarstwa domowego nie mógł zimą dobrze spać z powodu kosztów ogrzewania. Nie od dziś wiadomo, że wydatki na domowe ciepło bywają spore i wysoce uzależnione od naszego użytkowania. W tym wpisie przyjrzymy się kilku metodom na to, jak oszczędzić na ogrzewaniu mieszkania.

więcej

01/01/19

Czym i JAK palić w piecu?

Wiele mówi się ostatnio o smogu, zanieczyszczeniu powietrza i konieczności wymiany kotłów na przyjaźniejsze środowisku. Sytuacja byłaby jednak dużo lepsza, gdybyśmy byli powszechnie świadomi tego, jak palić w piecu, by ograniczyć zanieczyszczenia, ale także by zwiększyć wydajność kotła.

więcej

28/12/18

Program „Czyste powietrze”

„Czyste powietrze” to nazwa kampanii społecznej i programu dofinansowań, prowadzonych przez rząd w celu polepszenia jakości powietrza w Polsce. Od kilku lat temat smogu elektryzuje naszą społeczność, a docierające do nas raporty zatrważają nie tylko w sezonie grzewczym. Wniosek jest jeden, chcemy oddychać lepszym powietrzem. Opisywana kampania ma na celu zwiększenie świadomości właścicieli domów jednorodzinnych i nakłonienie do wymiany systemu grzewczego na bardziej ekologiczny.

więcej

12/11/18

Viessmann systemy grzewcze

Viessmann to jeden z potentatów branży systemów ogrzewania. Podążając za aktualnymi trendami, włodarze firmy mają na uwadze ekologię, oszczędność energii i ograniczenia emisji spalin. Viessmann systemy grzewcze produkuje w jak największej zgodzie z naturą.

więcej

16/10/18

Ekologiczne kotły SAS

ZMK SAS wprowadził do oferty kolejne urządzenie spełniające normy 5. klasy PN-EN 303-5:2012 oraz ekoprojektu. Ekologiczne kotły przeznaczone są do domów jednorodzinnych oraz budynków o większej kubaturze.

więcej

18/12/17

Pompa ciepła

Poniżej prezentujemy prosty schemat, który przedstawia jak działa pompa ciepła. Pompa ciepła to elektryczne urządzenie, które przekazuje ciepło z dolnego do górnego źródła. Górne źródło to najczęściej ogrzewana woda (czasem powietrze) krążąca w instalacji c.o. Koszt pracy pompy ciepła jest znacznie niższy niż koszt paliwa opałowego. Jest to również rozwiązanie bardziej ekologiczne.

więcej

23/01/17

Chemia instalacyjna reklama

Chemia Instalacyjna

Chemia instalacyjna to sklep internetowy, dystrybuujący środki czyszczące renomowanej, niemieckiej firmy Sotin oraz środki do konserwacji instalacji centralnego ogrzewania marek Adey i Repa-Tech.

Nasza oferta dedykowana jest dla profesjonalistów z branży instalatorskiej. Znajdują się w niej między innymi inhibitory korozji, uszczelniacze, środki do czyszczenia akrylu lub usuwania resztek silikonu. Polecamy nasze produkty również użytkownikom gospodarstw domowych, którzy potrafią samodzielnie zatroszczyć się o swoje mieszkanie.

logo-ch-i

więcej

04/01/17

Repa Tech – producent uszczelniaczy chemicznych

Repa Tech. Skuteczny uszczelniacz do instalacji CO. Sam lokalizuje miejsce wycieku.repatech-250x143

więcej

18/07/16

Energooszczędność z firmą Junkers

Oszczędzanie energii to proces przyjazny zarówno środowisku, jak i domowym finansom. Sposoby oszczędzania, które oferuje firma Junkers polegają na tym, by zużywać mniej energii przy uzyskiwaniu tych samych efektów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rzeczonej marki.

więcej

23/06/16

Kilka słów o ogrzewaniu słonecznym.

Firma Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o. podzieliła się z nami opinią swojego eksperta na temat ogrzewania słonecznego.

Zastosowanie paneli słonecznych to dobry sposób na obniżenie kosztów ogrzewania domów czy wody użytkowej. W dodatku jest to rozwiązanie sprzyjające środowisku jako zamiennik tradycyjnego ogrzewania, produkującego spaliny.

„Uzupełnienie instalacji odpowiednio dobranymi kolektorami pozwala na obniżenie o kilkadziesiąt procent kosztów pozyskania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania pomieszczeń. Co istotne, aby móc efektywnie korzystać z energii słonecznej nie trzeba mieszkać na południu Europy czy też w rejonie o równikowym klimacie. Wysokiej klasy kolektory doskonale radzą sobie z absorbcją ciepła nawet w pochmurne dni i w tzw. okresach przejściowych, charakterystycznych dla naszego kraju” – mówił Mariusz Frączek, dyrektor techniczny firmy Wolf-Technika Grzewcza sp. z o.o.

crk-12.jpg topson_f3-1.jpg

Koncepcja ogrzewania solarnego polega na tym, by energia pozyskana ze światła słonecznego w jak największym stopniu odciążała instalację grzewczą budynku. Kolektory słoneczne podłączone są do zasobników odpowiadających za podgrzewanie wody pitnej i użytkowej.

„Perfekcyjne dopasowanie instalacji solarnej do konkretnego obiektu wymaga dogłębnej analizy potrzeb jego mieszkańców, właściwości budynku, a także jego otoczenia. Nie każdy wie, że w ciepłym klimacie i na nasłonecznionym terenie najlepiej jest zdecydować się na instalację grzewczą opartą o kolektory płaskie, takie jak np. modele TopSon F3-1 marki Wolf. W naszej części Europy wydajniejsze są natomiast systemy, których serce stanowią kolektory próżniowe. Dla przykładu – model rurowy CRK-12 marki Wolf pozawala na dużą absorbcję energii nawet przy dużym zachmurzeniu, więc świetnie sprawdzi się tam, gdzie ciepłych dni jest niewiele”, mówi ekspert Wolfa.

System korzystania z energii solarnej będzie opłacalny jedynie wtedy, kiedy jego potencjał będzie w pełni wykorzystywany. Dlatego rekomenduje się korzystanie z usług specjalistów.

„Renomowani producenci urządzeń solarnych potrafią tak skomponować system ogrzewania słonecznego, by energia była optymalnie wykorzystana. Nie skupiają się oni tylko na wyborze najlepszego kolektora, ale również na nowoczesnych urządzeniach do regulacji i sterowania. Doświadczeni dostawcy wiedzą również, że w przypadku niektórych domów warto odejść od schematu i zamiast zwykłego zasobnika zastosować model warstwowy z modułem świeżej wody BSP. W innym z kolei jako dodatkowe źródło ciepła lepiej postawić na kocioł olejowy zamiast gazowego lub też wybrać kocioł przystosowany do spalania biomasy. Wszystkie te podpowiedzi mają na celu jedno – zaprojektowanie instalacji solarnej w taki sposób, by generowała ona małe zużycie energii a zapewniała domownikom maksymalny komfort użytkowania ciepłej wody oraz ogrzewania”

www.wolf-polska.pl

więcej