Znajdujesz się w kategorii: Nowości techniczne

29/09/18

APATOR Nowości

Firma Apator przedstawiła na poznańskich targach nowości. Przedstawiamy ultradźwiękowy licznik ciepła i chłodu oraz wodomierz ultradźwiękowy.

więcej

22/08/18

Metaloterm – odprowadzanie spalin

Metaloterm ME – uniwersalny jednościenny system kominowy

Firma ONTOP oferuje systemy odprowadzania spalin Metaloterm dla wszystkich rodzajów urządzeń grzewczych. Posiadają w tej branży ponad 50-letnie doświadczenie, a największy nacisk kładą na bezpieczeństwo i niezawodność.

więcej

14/06/18

Nowe pompy ciepła Wolf

Firma Wolf nieustannie doskonali swoje produkty. Po raz kolejny zaprezentowali nowe pompy ciepła, które charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną, niewielkimi rozmiarami, niskim poziomem emisji dźwięków, łatwym montażem i przyjazną obsługą.

więcej

26/04/18

Palnik Rotary z obrotową komorą spalania

Firma KIPI zaprezentowała nowość, którą jest palnik Rotary z obrotową komorą spalania.

Swoją działalność rozpoczynali od doradztwa technicznego, następnie doszły do tego badania i projektowanie elementów procesów technologicznych, aż w końcu zajęli się również wykonawstwem. Tak w 2010 roku doszło do powstania pierwszego palnika na pellet. Dzisiaj prezentują Ergonomiczny i łatwy w montażu palnik z obrotową komorą paleniskową oraz nadmuchową. Obrót komór powoduje oczyszczanie ich z popiołu, przez co praca utrzymuje poziom efektywności. Palnik Rotary gwarantuje bezawaryjną pracę.

więcej

25/06/17

Czas czyszczenia wymienników

Czas czyszczenia wymienników nie jest ściśle określony, zaleca się jedynie, żeby czyszczenie wymienników odbywało się cyklicznie, możliwie nie rzadziej niż raz do roku. Postanowiliśmy przypomnieć państwu o konieczności wykonania tej żmudnej czynności, prezentując jednocześnie doskonały sposób na łatwe i precyzyjne uporanie się z problemem. Zestaw do czyszczenia wymienników WTF1 składa się z pistoletu ciśnieniowego z lancą 50 cm, prowadnicą i specjalną dyszą wirnikową, węża ciśnieniowego, węża odpływowego i szczotki nylonowej do montażu na wiertarce.

więcej

01/06/17

Rury próżniowe jednościenne

Firma Hewalex  dodała do swojej oferty kolektory próżniowe z rurami jednościennymi uznanego producenta Kingspan Environmental Ltd. z Irlandii Północnej. Rury próżniowe Kingspan cechują się szczególnie wysoką sprawnością, wytrzymałością, trwałością oraz 20-letnią gwarancją.
Wybieranie kompletnego zestawu Hawelex bardzo ułatwia montaż, dodatkowo można skorzystać z  Programu Przedłużenia Gwarancji.
Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie www.hewalex.pl

Rury Kingspan

zestaw-solarny-hewalex50hp-thermomax-400 rury próżniowe

 

więcej

13/04/17

EDEL – podgrzewacz wody marki Auer

Firma Auer, specjalizująca się w technice grzewczej, prezentuje nową pompę ciepła. Podgrzewacz wody Edel pozyskuje ciepło z powierza zewnętrznego już od temperatury  -12°C, która pozwala mu na nagrzanie wody aż do 60°C.

więcej

23/01/17

Chemia instalacyjna reklama

Chemia Instalacyjna

Chemia instalacyjna to sklep internetowy, dystrybuujący środki czyszczące renomowanej, niemieckiej firmy Sotin oraz środki do konserwacji instalacji centralnego ogrzewania marek Adey i Repa-Tech.

Nasza oferta dedykowana jest dla profesjonalistów z branży instalatorskiej. Znajdują się w niej między innymi inhibitory korozji, uszczelniacze, środki do czyszczenia akrylu lub usuwania resztek silikonu. Polecamy nasze produkty również użytkownikom gospodarstw domowych, którzy potrafią samodzielnie zatroszczyć się o swoje mieszkanie.

logo-ch-i

więcej

09/01/17

Ciepło-Tech uzdatniacze wody

Uzdatniacze

Woda z kranu często bywa przedmiotem sporów i kłótni. Z jednej strony instytucje wodociągowe zapewniają o jej zdatności do spożycia, z drugiej strony mało kto im wierzy. Wiele mówi się o twardości wody, która prowadzi do np. niszczenia pralek. Problem z „kranówką” polega na tym, że to, co dobre dla urządzeń sanitarnych, nie jest dobre dla człowieka, dlatego standardowe uzdatniacze nie są idealne.

więcej

22/12/16

Izolacja firmy Armacell

Niewłaściwa izolacja instalacji grzewczych, wodnych i sanitarnych prowadzi do wychładzania, nieefektywnego ogrzewania i w konsekwencji do wysokich rachunków za prąd. Jej skutki mogą być poważniejsze, gdy spowoduje zamarzanie rur doprowadzających wodę. Z pomocą przychodzi firma Armacell ze Środy Śląskiej.

więcej