Znajdujesz się w kategorii: Nowości techniczne

29/09/18

APATOR Nowości

Firma Apator przedstawiła na poznańskich targach nowości. Przedstawiamy ultradźwiękowy licznik ciepła i chłodu oraz wodomierz ultradźwiękowy.

więcej

22/08/18

Metaloterm – odprowadzanie spalin

Metaloterm ME – uniwersalny jednościenny system kominowy

Firma ONTOP oferuje systemy odprowadzania spalin Metaloterm dla wszystkich rodzajów urządzeń grzewczych. Posiadają w tej branży ponad 50-letnie doświadczenie, a największy nacisk kładą na bezpieczeństwo i niezawodność.

więcej

14/06/18

Nowe pompy ciepła Wolf

Firma Wolf nieustannie doskonali swoje produkty. Po raz kolejny zaprezentowali nowe pompy ciepła, które charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną, niewielkimi rozmiarami, niskim poziomem emisji dźwięków, łatwym montażem i przyjazną obsługą.

więcej

26/04/18

Palnik Rotary z obrotową komorą spalania

Firma KIPI zaprezentowała nowość, którą jest palnik Rotary z obrotową komorą spalania.

Swoją działalność rozpoczynali od doradztwa technicznego, następnie doszły do tego badania i projektowanie elementów procesów technologicznych, aż w końcu zajęli się również wykonawstwem. Tak w 2010 roku doszło do powstania pierwszego palnika na pellet. Dzisiaj prezentują Ergonomiczny i łatwy w montażu palnik z obrotową komorą paleniskową oraz nadmuchową. Obrót komór powoduje oczyszczanie ich z popiołu, przez co praca utrzymuje poziom efektywności. Palnik Rotary gwarantuje bezawaryjną pracę.

więcej

04/12/17

Filtr systemowy eliminator – film doświadczalny

Filtr systemowy eliminator wychwytuje z wody zanieczyszczenia, odwirowuje je, oddziela i magazynuje w osadniku.

Działa w oparciu o 4 cyklony wirnikowe i 4 magnesy.

Na poniższym filmie przedstawiciel firmy Sentinel demonstruje działanie filtra.

więcej

25/06/17

Czas czyszczenia wymienników

Czas czyszczenia wymienników nie jest ściśle określony, zaleca się jedynie, żeby czyszczenie wymienników odbywało się cyklicznie, możliwie nie rzadziej niż raz do roku. Postanowiliśmy przypomnieć państwu o konieczności wykonania tej żmudnej czynności, prezentując jednocześnie doskonały sposób na łatwe i precyzyjne uporanie się z problemem. Zestaw do czyszczenia wymienników WTF1 składa się z pistoletu ciśnieniowego z lancą 50 cm, prowadnicą i specjalną dyszą wirnikową, węża ciśnieniowego, węża odpływowego i szczotki nylonowej do montażu na wiertarce.

więcej

01/06/17

Rury próżniowe jednościenne

Firma Hewalex  dodała do swojej oferty kolektory próżniowe z rurami jednościennymi uznanego producenta Kingspan Environmental Ltd. z Irlandii Północnej. Rury próżniowe Kingspan cechują się szczególnie wysoką sprawnością, wytrzymałością, trwałością oraz 20-letnią gwarancją.
Wybieranie kompletnego zestawu Hawelex bardzo ułatwia montaż, dodatkowo można skorzystać z  Programu Przedłużenia Gwarancji.
Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie www.hewalex.pl

Rury Kingspan

zestaw-solarny-hewalex50hp-thermomax-400 rury próżniowe

 

więcej

09/05/17

Pompy w procesie czyszczenia instalacji

Czyszczenie instalacji to proces niezbędny dla utrzymania wydajności systemu grzewczego. O ile instalatorzy mogą zdawać sobie z tego sprawę, o tyle dla przeciętnego posiadacza gospodarstwa domowego, pozostaje to temat tabu. Czyszczenie może okazać się nieskuteczne bez użycia odpowiedniej pompy, co tylko potęguje niechęć do zamówienia takowej usługi.

więcej

13/04/17

EDEL – podgrzewacz wody marki Auer

Firma Auer, specjalizująca się w technice grzewczej, prezentuje nową pompę ciepła. Podgrzewacz wody Edel pozyskuje ciepło z powierza zewnętrznego już od temperatury  -12°C, która pozwala mu na nagrzanie wody aż do 60°C.

więcej
Strona 1 z 3123