30/01/20

ADEY Preparaty chemiczne do systemów grzewczych

Adey to producent chemii instalacyjnej do czyszczenia, konserwacji i uszczelniania systemów grzewczych. Posiadają również bogatą ofertę filtrów do wody, które omówimy w kolejnym wpisie.

więcej

06/11/19

Chemiczne uszczelnianie instalacji

Dla wielu wyciek z instalacji centralnego ogrzewania kojarzy się z koniecznością rozkuwania ściany i szukania punktu nieszczelności. Istnieją jednak rozwiązania bardziej zaawansowane technologicznie. Chemiczne uszczelnianie instalacji c.o. polega na wprowadzeniu do obiegu płynnego preparatu, który reaguje z tlenem, dostającym się do rur w miejscu wycieku, tworząc szczelny “korek”.

więcej

Targi „Instalacje” 2020

W dniach 21-23 kwietnia 2020 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się trzynasta edycja targów instalacyjnych. Targi „Instalacje” to impreza, na której specjaliści z branży wymieniają się nowinkami technicznymi,  odbywa się co dwa lata.

więcej

26/04/19

Jak oszczędzić na ogrzewaniu

Niejeden właściciel gospodarstwa domowego nie mógł zimą dobrze spać z powodu kosztów ogrzewania. Nie od dziś wiadomo, że wydatki na domowe ciepło bywają spore i wysoce uzależnione od naszego użytkowania. W tym wpisie przyjrzymy się kilku metodom na to, jak oszczędzić na ogrzewaniu mieszkania.

więcej

01/01/19

Czym i JAK palić w piecu?

Wiele mówi się ostatnio o smogu, zanieczyszczeniu powietrza i konieczności wymiany kotłów na przyjaźniejsze środowisku. Sytuacja byłaby jednak dużo lepsza, gdybyśmy byli powszechnie świadomi tego, jak palić w piecu, by ograniczyć zanieczyszczenia, ale także by zwiększyć wydajność kotła.

więcej

28/12/18

Program „Czyste powietrze”

„Czyste powietrze” to nazwa kampanii społecznej i programu dofinansowań, prowadzonych przez rząd w celu polepszenia jakości powietrza w Polsce. Od kilku lat temat smogu elektryzuje naszą społeczność, a docierające do nas raporty zatrważają nie tylko w sezonie grzewczym. Wniosek jest jeden, chcemy oddychać lepszym powietrzem. Opisywana kampania ma na celu zwiększenie świadomości właścicieli domów jednorodzinnych i nakłonienie do wymiany systemu grzewczego na bardziej ekologiczny.

więcej

12/11/18

Viessmann systemy grzewcze

Viessmann to jeden z potentatów branży systemów ogrzewania. Podążając za aktualnymi trendami, włodarze firmy mają na uwadze ekologię, oszczędność energii i ograniczenia emisji spalin. Viessmann systemy grzewcze produkuje w jak największej zgodzie z naturą.

więcej

30/10/18

REGULUS Ochrona kotła na paliwo stałe

Firma Regulus oferuje zawody schładzające, zawory termostatyczne, grupy pompowe i miarkowniki ciągu, które pomagają chronić i regulować pracę kotła. Regulus ochrona kotła.

więcej

16/10/18

Ekologiczne kotły SAS

ZMK SAS wprowadził do oferty kolejne urządzenie spełniające normy 5. klasy PN-EN 303-5:2012 oraz ekoprojektu. Ekologiczne kotły przeznaczone są do domów jednorodzinnych oraz budynków o większej kubaturze.

więcej

29/09/18

APATOR Nowości

Firma Apator przedstawiła na poznańskich targach nowości. Przedstawiamy ultradźwiękowy licznik ciepła i chłodu oraz wodomierz ultradźwiękowy.

więcej